GÜL AŞIKLARI DİYARI,İSLAMİ BİLGİLER,İSLAM ADINA HERŞEY
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
hareketlı gül
VEDA HUTBESİ

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah cc Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

HADİS

HADİSİ ŞERİF

 

------

SAKIN HA CAHİLLERDEN OLMA.EN'AM.35.
HESAPLARI YAKLAŞTI,AMA İNSANLAR HALA GAFLETTE.ALDIRMIYORLAR. ENBİYA.21.1
HİÇ BİLENLERLE BİLMEYENLER BİR OLURMU.?ZUMER.9

ALLAH KATINDA,SABAH-AKŞAM İLİMLE MEŞGUL OLMAK,ALLAH YOLUNDA CİHAT ETMEKTEN DAHA ÜSTÜNDÜR.K.UMMAL.H.20240

Go Speed Slow Stop

yaziciya@hotmail.com

Paylaş | 
 

 ŞEYTANIN ÖLÜM ANI.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
mecnun
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 515
Kayıt tarihi : 28/03/09
Yaş : 47
Nerden : İSTANBUL / KARTAL

MesajKonu: ŞEYTANIN ÖLÜM ANI.   Salı Mart 31, 2009 7:02 pm

yüzünü Allaha döndürmeyen,namazını kılmayan ,orucunu tutmayan,dünyaya kapılıpta Allahtan haberi olmayan insandan,Allahın mahlukları arasında daha AHMAK bir yaratık bulmak mümkün olamaz.insan akıllı olmalı.öldükten sonra dirilip haşirde toplanacagımızı ,yaptıklarından Rabbül-alemin hesap soracagını düşünmelidir.öldükten sonra dirilip haşirde toplanacagımızı Rabbül-alemin senede bir defa nebatat(bitkiler) üzerinde haşrin bir örnegini vererek göstermektedir.otların,,agaçların,,bugday ve arpa gibi hububatın bilcümle nebatatın senede bir defa kıyametini koparıp sonra haşrini yapmaktadır.insanın durumuda aynen böyledir.otların dagılıp hayat bulması gibi,insanda öldükten sonra bütün kemikleri çürümekte,,etleri dagılmakta,topraga karışmaktadır.fakat insanın kökü mesabesinde olan,,asla çürümeyen esas (us us ) kemigi,topragın altında kalan nebatatın kökleri gibi hiç bir şey olmadan kalır.!!! *** ta sur üfleninceye kadar.o zaman tekrar hayat bulup Hayy olur.kitaplarımız sura üç defa üfürülecegini haber vermektedir.birinci sur insanları korkutmak içindir.ondan çıkan müthiş bir ses insanları o kadar korkutacakki hamile kadınlar korkularından çocuklarını zayi edecekler.denizler bile sesin dehşetinden coşup yataklarından taşacaklar.ikinci sura üfürüldügünde bütün mahlukat helak olup ölecekler.insanlardan,,cinlerden,,meleklerden geriye hiç kimse kalmayacak.Ancak Azrail,,Cebrail,,İsrail,,Mikail ve Şeytan müstesna.daha sonra Rabbül-alemin Azraile Şeytanında canını almasını emredecek.Şeytan kaçmaya çalışacak.Azrail kovalayacak,,Şeytan kaçacak.Şeytan kurtulamayacagını anlayınca yerin altına girip gizlenmeye çalışacak.Azrail orada da kovalayacak.kurtulamayacagını anlayan şeytan bu sefer gökyüzüne kaçıp kurtuluş çareleri arayacak.Fakat Azrail peşini bırakmayacak.gökyüzünde yakalayıp canını almak için kovalayacak.Şeytan son çare olarak kurtuluşu denizlerde bulacak.denizlere iltica edip gizlenecek.Azrail (as) çok aradıgı halde bulamayacak.Rabbül-alemine iltica edip ,,ya Rabbim ben bulmaktan aciz kaldım,,ne emir ediyorsunuz diye arzedecek.
--------------------------------------------------------------------------------
Rabbül -alemin Azraile cehenneme git.cehennem bekçisi Malik i gör,sana yetmişbin tane cehennem köpegi versin,onlarla Şeytana bak.ara bul.diye ferman edince Azrail hemen cehennemden yetmişbin köpek alıp şeytanın arkasına salacak.fakat yetmişbin cehennem köpegide şeytanı bulamayınca Azrail tekrar Rabbül-alemine arz edip almış oldugu emirle cehennemden yetmişbin köpek daha alıp şeytanı arayacak.yine bulması,,yakalanması mümkün olmayacak.bir defa daha Rabbül-alemine durumu arzedecek.almış oldugu yeni bir emirle, cehennemden üçüncü defa yetmişbin köpek çıkararak şeytanın peşine salacak.artık şeytan kurtuluş yolu bulamayınca kendini hz.Adem(as) mezarına atarak yüzü koyun secde edercesine , hz Ademin mezarına kapaklanacak.bütün köpekler üstüne üşüşecek.ve Azrail yetişecek.bakacakki Şeytan hz.Ademin mezarına kapanmış.diyecekki "" ey Melun Allah (cc) emrettigi zaman secde etmedinde şimdimi secde ediyorsun.?""Şeytan "" hayır. ben şimdi secde etmiyorum.ben nerede ne zaman secde ettimki.?"" diye cevap verecek.Azrail işte baksana başını Adem(as)in mezarına koymuş secde etmişsin.başını kaldırınca,,Azrail derhal vurup ruhunu alacak ve cehennem Malik ine teslim edecek.Şeytanın canını alırken Şeytandan öyle bir nara ,öyle bir ses çıkacakki,şayet insanlar sag olsalardı o sesin dehşetinden hepsi helak olurlardı.daha sonra Rabbül-alemin Azraile diger meleklerinde canını almasını bildirecek.Azrail emri yerine getirecek.geriye birtek Azrail (as)kalacak.Rabbül-alemin onada ""ÖL"" diye emredince Azrail hemen orada ölüverecek.Rabbül-alemin zatından başka hiç bir şey kalmayacak. *** US US :kuyruk sokumuda denilen küçük kemik.her şeyin kuyruk dibi ve nihayeti.Fatiha i hilkat olan küçük kemikAcbüz zeneb diye hadisi şerifte ismi geçen ve insanın kuyruk sokumundaki en küçük kemik olup hiç çürümez.KAYNAK:SEYYİD ABDÜLHAKİM EL HÜSEYNİ (KS) SOHBETLER. 28 SOHBET.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gullerinefendisi1.forummum.com
 
ŞEYTANIN ÖLÜM ANI.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
GÜLLERİN EFENDİSİNE :: 3 BÜYÜK DÜŞMANIMIZ :: ŞEYTAN-
Buraya geçin: